Žákovské výstupy – barmani-la

Vstupní údaje:

Klient doposud nevlastnil žádné webové stránky, které by nějak propagovaly jeho Barmanský servis.

Požadavky klienta:

Klient chtěl vytvořit webové stránky na základě předaných podkladů. Chtěl, aby webové stránky obsahovaly – Základní informace, infromace o barmanech, cocktailový lístek, fotogalerii, kontaktní informace, partnery a nezávazný objednávkový formulář.

S klientem jsme se dohodli, že stránky budou převedny na doménu www.barmani-la.cz, kterou jsem vytvořil.

Postup práce:

V první fázi jsem zpracoval návrh toho, jak by stránky mohly vypadat a založil nový účet u společnosti google. Využil jsem k tomu jednu ze šablon ARC Templates, kterou jsem celou přestavěl. (změna: barvy pozadí, písma, barvy písma, struktury webu, vzhledu miniaplikací obsahu webu, záhlaví, zápatí, navigace apod.)

Požadavek byl, aby se stránky odvíjely především v červeno-černé barvě, jelikož klient spolupracuje se společností Bacardi, které tyto barvy mají.

V programu PhotoFiltre jsem klientovi upravoval dodané obrázky a fotografie. Dále jsem k tvorbě využíval Adobe Photoshop, kde jsem klientovi vytvořil logo a upravoval jsem zde obrázek na zápatí a záhlaví stránky. Pracoval jsem zde hlavně i s logama od partnerských společností.

Poté jsem se sešel s klientem a předložil mu návrh webových stránek. Klientovi se stránky líbily a sdělil mi další požadavky. Chtěl, abych mu vytvořil vizitky, reklamní letáčky ve formátu A5 a velkou reklamni fotografii, která se bude promítat v baru Stará Pošta na TV. Dále si přál vytvoření stránky na Facebooku.

Ve druhé fázi na stránkách došlo k využití hypertextových odkazů na webové stránky, jak na webové stránky partnerů, tak došlo i k vložení hypertextového odkazu do textu na úvodní stránce. Také jsem klientovi vytvořil webovou fotoprezentaci Picasa, kterou jsem umístil do sekce Fotogalerie. Dále došlo k vytvoření stránky na facebooku https://www.facebook.com/BarmanskyServisLukasAdamovsky

Ve třetí fázi došlo ke kontrole a finalizaci webových stránek. Nalezené chyby se týkaly především textového obsahu a dále zde byly nalezeny drobné grafické chyby, které byly opraveny.

Následně jsme se sešli s klientem na schůzce, kde mu byly stránky prezentovány. Klientovi jsem vysvětlil základní ovládání a přístup k webu. Dále jsme se spolu dohodli na dlouhodobé spolupráci, kdy si klient bude přát časem aktualizovat webové stránky, doplnit informace, vytvořit nové vizitky, reklamní letáčky apod.

Ve finální fázi stránky obsahuji:

  • Informace o společnosti
  • Informace o Barmanech
  • Koktejlové menu
  • Fotogalerii
  • Kontaktní informace
  • Nezávaznou objednávku
  • Partnerské společnostiDále jsme se dohodli na tom, že Koktejlové menu bude doplněno o fotografie koktejlů.


K práci byly využity tyto programy:

PhotoFiltre

Malování (Microsoft)

Adobe Photoshop

Open Office

PsPad

Hodnocení klienta:

S webovými stránkami jsem spokojen, spolupráce s panem JS byla výborná. Byly splněny všechny mé požadavky


Poznámka lektora:

O tvůrci: JS je žák PrimMat – Soukromé střední školy podnikatelské, s.r.o., oboru podnikání v euroregionu se zaměřením na pozemní stavitelství. Je mu 18 let, ICT se věnuje již delší dobu a projekt považuje za rozšíření svých znalostí a dovedností.

O klientovi: klient je drobný podnikatel, zabývající se barmanským servisem

Kontakt tvůrce a klienta byl zcela v jejich režii, škola jejich kontakt nijak nezprostředkovala. Zastáváme názor, že žáci si (minimálně) práci zdarma musí být schopni najít sami 😉

 

 

Komentáře nejsou povoleny.