Žákovské výstupy – Black knives

Vstupní údaje: 

Klient vlastnil internetové stránky, které byly zastaralé a již tam nebyly pravdivé informace. Použil jsem nějaké textové podklady a internetovou galerii.

 

Požadavky klienta:

Klient chtěl vytvořit internetové stránky na základě starých internetových stránek a dalších pokynů.

Webové stránky musí obsahovat základní informace o jeho osobě a informace o jeho praxi, nabídku stávajících výrobků, nabídku výrobků, které je možno vyrobit na zakázku, kontaktní informace, odkaz na vlastní fórům, webovou galerii a další domluvené položky v obsahu webové stránky.

Postup práce:

Pro začátek jsem se s klientem domluvil na obsahu webových stránek a předvedl jsem možnosti úprav a prezentace na různých webových stránkách, ve které se vlastní internetová prezentace dá vytvořit. Domluvili jsme se na vytvoření webové prezentace prostřednictvím google sites, jelikož se nám oběma zdála možnost vytvořit tuto webovou prezentaci prostřednictvím google sites jako nejlepší nápad. Google sites jsme vybrali z důvodu snadných dodatečných úprav a propojení google sites s ostatními dokumenty a funkcemi poskytované právě googlem. Za začátku jsem se domluvil na e-mailové adrese. Nová e-mailová adresa měla být : Info@bc-cyklo.com. Vytvořil jsem tedy tuto emailovou adresu prostřednictvím google.com. Následovala tvorba vlastní webové prezentace. Pro tvorbu této prezentace jsem nejdříve zkoušel využít šablony. Díky velice omezeným vlastnostem googlu sites jsem si nakonec šablonu vytvořil sám, žádná z nabízených šablon mi nevyhovovala a stejně bych musel celou tuto šablonu upravovat podle vlastních a klientových představ. Po vytvoření šablony jsem se zajímal o zobrazení internetových stránek na monitorech s jiným rozlišením. Nakonec jsem tento problém vyřešil tak, že jsem od okrajů nechal přibližně stejně velkou mezeru, která způsobila správné zobrazení webové prezentace na monitorech s jiným rozlišením. Následně jsem se zajímal, jak vložit celkem velké množství fotografii do prostoru google sites, která nabízí pouze 100 MB prostoru pro uložení. Klient mi sdělil, že si nepřeje, aby jeho fotky byly uloženy na webových prezentacích typu Picasa, protože si sám platí celkem velké peníze za vlastní úložiště. Řešením bylo ponechání staré galerie a následná úprava vzhledu a obsahu.

Vytvoření odkazu kontakt bylo velice jednoduché, neboť jsem tam vypsal klientův kontakt a vložil mapku s jeho adresou, kterou jsem zkopíroval z mapy.google.cz. Následovaly odkazy jako broušení, vyžínací kosičky, recenze, hobby výroba a podobné typy těchto odkazů, kde jsem postupoval dle přání klienta. Jeho přáním bylo především upravit vzhled a funkčnost starých článků a s jeho pomocí napsat z části články nové. Při úpravách těchto stránek jsem využil prezentace bude přesouvat na vlastní internetovou doménu. Klient již má tuto doménu koupenou a aktivně jí využívá. Jde o doménu http://www.black-knives.com.

Na webové prezentaci se stále pracuje, momentálně čekám na klienta, kdy si on sám napíše vlastní pomocí úvod celé webové prezentace. Dále čekám na vyřízení dalších podkladů k následnému dodělání těchto internetových stránek.

Klientovi budu internetové stránky aktualizovat já, v případě jednoduchých záležitosti to po domluvě bude dělat sám klient.

V aktuální fázi stránky obsahují:

– Galerie fotek

– Galerie nožů na prodej

– Galerie nožů

– Informace o lesním nářadí a nabídka vyžínacích kosiček

– Informace o praxi

– Informace o broušení nožů a nástrojů

– Vlastní recenze nářadí

– Návody na postupy výroby nože

– Videa a články z výstav nožů

– Odkaz na vlastní fórum

– Kontakty

– Jiné stránky, dle přání klienta

 

K práci byly využity tyto programy:

Google sites

Google dokumenty

Malování (Microsoft)

PhotoFiltre

http://www.picmonkey.com/

Open Office

Ps Pad

Internetový prohlížeč

Google e-mail


Poznámka lektora:

O tvůrci: LŠ je žák PrimMat – Soukromé střední školy podnikatelské, s.r.o., oboru podnikání v euroregionu se zaměřením na pozemní stavitelství. Je mu 18 let.

O klientovi: klient je drobný podnikatel vlastník obchodu s noži a sportovním vybavením

Kontakt tvůrce a klienta byl zcela v jejich režii, škola jejich kontakt nijak nezprostředkovala. Zastáváme názor, že žáci si (minimálně) práci zdarma musí být schopni najít sami 😉

 

Komentáře nejsou povoleny.