Žákovské výstupy – taxislužba

Vstupní údaje:

Klient doposud nevlastnil žádné webové stránky, které by propagovaly jeho firmu v Třinci.

Požadavky klienta:

Klient chtěl vytvořit webové stránky na základě předložených podkladů. Chtěl, aby webové stránky obsahovaly – základní informace o společnosti Hallo Taxi Třinec, informace o jeho nabízených službách, kontakt a fotogalerii jeho vozidel používaných k podnikání.

S prostředníkem klienta jsme se dohodli, že stránky nebudou zveřejněny do doby, dokud je neschválí klient/majitel firmy Hallo Taxi Třinec. Dále jsme se dohodli na tom, že stránky zatím zůstanou na doméně od firmy Google – https://sites.google.com/site/hallotaxitrinec/ Postupem času dojde k převedení stránek na vlastní doménu – např. www.hallotaxitrinec.cz.

Postup práce:

V první fázi jsem zpracovala návrh toho, jak by stránky mohly vypadat a založila nový účet u společnosti Google. Použila jsem čistou šablonu, z které jsem udělala svou vlastní šablonu. (obrázek pozadí, barvy pozadí, písma, barvy písma, struktury webu, vzhledu miniaplikací obsahu webu, záhlaví, zápatí, vodorovná navigace apod.)

Požadavek byl, aby se stránky odvíjely v tematickém nádechu – taxi služby.

Dále jsem upravil velikost a rozvržení fotek automobilů v programu Picasa 3.
Poté jsem je synchronizovala s weby Picasa na vytvořeném Google účtu.

Poté jsem se sešla s prostředníkem klienta a předložila mu návrh webových stránek. Prostředníkovi klienta se stránky líbily a sdělil mi další požadavky. Přál si, aby byly na stránkách provedeny jen drobné úpravy v podobě změny písma. Dále si přál, aby v záložce „kontakty“ byla umístěna firemní vizitka.

Ve druhé fázi na stránkách došlo k podrobné úpravě vodorovné navigace. Vložila jsem do ní záložky (pole) aktuality (úvodní stránka), o nás, kontakt, naše služby a naše auta.

Ve třetí fázi došlo ke kontrole a finalizaci webových stránek. Žádné chyby se nenašly.

Následně jsme se sešli s prostředníkem klienta na schůzce, kde mu byly stránky prezentovány. Klientovi jsem vysvětlila základní ovládání a přístup k webu. Dále jsme se spolu dohodli na dlouhodobé spolupráci, kdy si klient bude přát časem aktualizovat webové stránky, doplnit informace a popřípadě převést na vlastní doménu.


Ve finální fázi stránky obsahuji:

  • Aktuality
  • Informace o společnosti Hallo Taxi Třinec
  • Kontakt
  • Nabídku služeb
  • Fotogalerie aut

 

K práci jsem využila  www.sites.google.com a picasa.

Hodnocení klienta:

S webovými stránkami jsem spokojen, spolupráce se slečnou AH byla výborná. Byly splněny všechny mé požadavky.


Poznámka lektora:

O tvůrci: AH je žákyně PrimMat – Soukromé střední školy podnikatelské, s.r.o., oboru podnikání v euroregionu se zaměřením na hotelnictví a cestovní ruch. ICT patří mezi její koníčky (ne tak velké jak požární sport ;-)), je ji 18 let.

O klientovi: klient provozu taislužbu na území města Třinec

Kontakt mezi klientem a tvůrkyní byl zprostředkován spolužačkou s vazbou na zmíněnou firmu.

 

Komentáře nejsou povoleny.